Prawa autorskie

Wszystkie posty oraz zdjęcia oznaczone znakiem "okiem-mamy-mlodej.blogspot.com" oraz "Radość i partyzantka" są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

Kołysanki – utulanki

Początkowe dni w domu wyglądały sielankowo.
Początkowe.
Teraz Szymka męczą bąki dwa razy dziennie. Rano i wieczorem. Czasem w nocy. O drugiej w nocy. Przez dwie godziny… W tych momentach mam ochotę pokrzyczeć razem z nim… Zastanawiam się, czy to nie przez pomidory … postanowiłam je odstawić na parę dni. Choć z drugiej strony nie sądzę, by to coś zmieniło. Więc może napiszę post o czymś przyjemnym… Podzielę się z Wami moim odkryciem – płyta z kołysankami. Kolysanki-utulanki-Reedycja_Magda-Umer-Grzegorz-Turnau,images_big,29,9192702Na rynku można znaleźć mnóstwo takowych, ale ta jest wyjątkowa – według mojej opinii. “Kołysanki utulanki” Grzegorza Turnaua i Magdy Umer. Wśród klasycznych kołysanek – “Śpij kochanie”, “Idzie niebo ciemną nocą” czy “Już gwiazdy lśnią” są też współczesne. Moimi hitami są: “Kołysanka dla okruszka” oraz “W muszelkach Twoich dłoni”. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane i opracowane przez Grzegorza Turnaua, oraz zaśpiewane przez niego z Magdą Umer. Włączam Szymonkowi tą płytę co wieczór i mam wrażenie że naprawdę go uspokajają. Ba, koją nie tylko dzieci ale i rodziców. Momentami zabierają w sentymentalną podróż do naszego dzieciństwa. Momentami wzruszają. Sprawdziłam to na sobie ;)  Naprawdę wyjątkowa płyta.

6 komentarzy:

 1. To nasze kołysanki :) Adaś przy nich zasypia do tej pory, a Damianowi juz też przypadły do gustu. Dobry wybór!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomidory podobno są niewskazane w pierwszych tygodniach dziecka karmionego piersią-tak twierdzi moja położna.Po jakimś czasie można spróbować przetworzonych.
  Pozdrawiam
  Jola

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja mala nie chciala usypiac przy kolysankach

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy i często słuchamy. Chociaż córka lepiej zasypia przy kołysankach Mini Mini.

  OdpowiedzUsuń
 5. 'Kołysanka dla Okruszka' - znam i uwielbiam. Dzięki za info o tej płytce.

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja mam ambitne plany pościągać piosenki z mojego dzieciństwa takie tak: laleczka z saskiej porcelany, puszek okruszek, bursztynek, zuzia lalka nieduża, dłonie, a ja wolę moją mamę itp :))
  zgrać to wszystko na płytki i puszczać mojej małej od czasu do czasu:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Zapraszam do grona obserwatorów i zachęcam do ponownych odwiedzin.

Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu.
Anonimom dziękujemy.