Prawa autorskie

Wszystkie posty oraz zdjęcia oznaczone znakiem "okiem-mamy-mlodej.blogspot.com" oraz "Radość i partyzantka" są moją własnością. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, przetwarzanie (w całości lub części) bez mojej zgody. W przypadku nieuszanowania praw autorskich na podstawie art.78, art.81 Ustawy o Prawie Autorskim oraz prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

Nie jest dobrze trwać w uporze, czyli Babcia Lejla i jej zwierzaki

O naszym pierwszym nabytku autorstwa Tulin Kozikoglu pisałam tu. Dziś będzie o kolejnej części, bo jak wspominałam seria skradła Szyma i moje serce. Rymowane opowiastki  z morałem, zwierzaki w roli głównej oraz cudowna babcia narratorka. I jeżyk. Bardzo uparty. 


Tym razem babcia Lejla przedstawia nam Kłujka. 

Jeżyk Kłujek - to nie żarty - niczym osioł jest uparty.
"Nie i nie" - tak wciąż powtarza, by był zgodny, się nie zdarza. 

Już od samego początku poczułam sympatię do tego zwierza, gdyż ewidentnie mój czterolatek czasem zamienia się w takiego przyjemniaczka. Nie można podejść, poprosić czy się odezwać. Zupełnie jak z Kłujkiem. 

Więc zmartwione tym zwierzaki plan przygotowały taki:
wzięły sobie za punkt honoru oduczyć jeża uporu.
By Kłujkowi dać nauczkę, wymyśliły taką sztuczkę:
- Z jeżyka przykład weźmiemy - też upierać się będziemy!

Wynikło z tego wiele zabawnych sytuacji, które nie bardzo bawiły sprytne zwierzaki. Jakich? Nic więcej nie zdradzę. Dodam tylko, że całość trzyma tak samo sympatyczny poziom jak "Rozgniewany pająk". Ilustracje równie zabawne i kolorowe, rymy lekkie i przyjemne. Na prawdę warto mieć w swojej biblioteczce tą serię. My z niecierpliwością czekamy .... na "Niecierpliwego komara" "Nieśmiałego psa" i "Przemądrzałą mysz". Choć tak na prawdę, chyba chcielibyśmy już całą serię mieć na półce... 

Tytuł: Niesforne zwierzaki: uparty jeżyk
Autor: Tulin Kozikoglu
Ilustracje: Sedat Girgin
Wydawnictwo: Wilga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Zapraszam do grona obserwatorów i zachęcam do ponownych odwiedzin.

Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu.
Anonimom dziękujemy.